Konference pret cilvēktirdzniecību un mūsdienu verdzību

“Patiesība par vilinošiem darba piedāvajumiem”

12. aprīlī plkst. 9.30 – 17.00
Rīgā, Bruņinieku ielā 10A

Pestīšanas armijas Eiropas tīkls pret cilvēktirdzniecību ir uzsācis vērienīgu kampaņu ar mērķi palielināt izpratni par cilvēku tirdzniecību un mūsdienu verdzību. Kampaņa pievērsīs cilvēku uzmanību, brīdinot – “Patiesība par vilinošiem darba piedāvājumiem” un “Lētas cenas nāk par augstu maksu – cilvēku brīvību”.

Joprojām cilvēki emigrē no Latvijas labākas dzīves un darba meklējumos, bet diemžēl ne vienmēr tas beidzas ar pozitīvu pieredzi. Trūkstot informācijai un nespējot novērtēt riskus, ārzemēs, bieži arī neprotot svešvalodu labā līmenī, mūsu līdzcilvēki tiek savervēti darbam, kas reālajā dzīvē nozīmē smagu bezatlīdzības darbu, nepieņemamus sadzīves apstākļus, seksuālu izmantošanu un virkni citus pārkāpumus.

Tāpēc ar kampaņas un speciālu pasākumu palīdzību veicināsim izpratni par riskiem nonākt beztiesīgā situācijā un veidiem, kā ikviens mūsu sabiedrībā varētu tās atpazīt un pārliecināties, ka tuvinieki, draugi vai paziņas ir drošībā. Cilvēku stāsti un ārvalstu pieredze liecina, ka cilvēki joprojām ir vieglprātīgi, domājot, ka gan jau viss būs labi. Tomēr nepārliecinoties un neņemot vērā brīdinājumus, vēlāk gadiem ilgi var nākties atgriezt to, kas cilvēkam ticis nolaupīts.

Lai aktualizētu šos jautājumus, izzinātu, kā rīkoties un kādā veidā sniegt palīdzību, mēs aicinām nevalstiskās organizācijas, draudzes, dažāda veida iniciatīvas un kopienas, un ikvienu interesentu uz konferenci “Patiesība par vilinošiem darba piedāvājumiem”.

Konferencē uzstāsies runātāji no Zviedrijas: cilvēktiesību advokāte Madeleina Sundela (Madeleine Sundell) un juriste un koordinatore pret cilvēku tirdzniecību Pestīšanas armijā Zviedrijā Emma Koterila (Emma Cotterill), kā arī Joanna Trela (Joanna Trela) no Polijas, kura dalīsies ar labās prakses piemēru un stastīs par Polijas un Lielbritānijas projektu cilvēku tirdzniecības apkarošanā.

Lūgums visiem interesentiem sūtīt pieteikumu uz info@pestisansarmija.lv.

Kontakti
tālr.: (+371) +371 67310036
e-pasts: info@pestisanasarmija.lv
@MusdienuVerdziba

© 2019
R/O Pestīšanas armija
Visas tiesības aizsargātas

© 2019
R/O Pestīšanas armija
Visas tiesības aizsargātas